Avis Preferred

מועדון לקוחות בינלאומי

טיפים לנהיגה בארצות הברית:

תמרורים

להלן תמרורים שאולי אינם מוכרים לך:

roadsignus4 roadsignus3 roadsignus2 roadsignus1

 

למרות שנהיגה בארה"ב נשמעת לעיתים מלחיצה, בפועל היא מפחידה הרבה פחות מאשר בנהיגה במדינות אחרות, בתנאי שמכירים את הכללים.

 

בניגוד לאירופה, שבה התחבורה הציבורית נוחה מאוד ומאפשרת הגעה קלה ממקום למקום וממדינה למדינה, בטיול בארה"ב הנהיגה היא לעתים קרובות הכרח, בין אם לצורך טיול מחוף לחוף ובין אם לצורך הגעה לאטרקציות מסוימות.

אבל אין מה לחשוש- הנהיגה היא בצד ימין של הכביש, פריסת הכבישים נוחה, הנתיבים רחבים, התנועה דלילה בדרך כלל ובכל מקום יש שילוט ברור באנגלית כולל מספרי הכבישים .

 

 1. תרבות הנהיגה- כדאי לקחת בחשבון שבחלק קטן מהדרך תנהגו בסמוך למשאיות ענקיות ולרכבים מסחריים, שמצד אחד דורשים קצת התרגלות ומצד שני, הופכים את הנסיעה לחוויה בפני עצמה.
 2. רישיון הנהיגה הישראלי תקף בארה"ב מאז שנת 2006.
 3. לא לשכוח- לתדלק לפני שנכנסים לאזור צחיח.
 4. ודאו שיש ברכב משולשי אזהרה ושכל מסמכי הביטוח נמצאים בו- החוק בארה"ב אינו דורש שברכב יהיה מעיל רפלקטיבי (צהוב), אבל חובה לשאת הוכחת ביטוח ובעלות על הרכב וכן, חובה שברכב יהיו משולשי אזהרה שניתן להציב בצד הדרך. ודאו שהם נמצאים בזמן לקיחת הרכב מחברת ההשכרה.
 5. אל תדברו בטלפון בזמן הנהיגה- בכמה מדינות בארה"ב נאסר השימוש בטלפון בזמן נהיגה, אבל גם אם אין חוקים ספציפיים האוסרים את זה, מומלץ כמובן לא לעשות זאת.השכרת רכב בארהב
 6. אם שותים לא נוהגים- אין חוק בארה"ב שדורש בדיקת נשיפה או מגדיר כמות מינימאלית של אלכוהול בדם ולכל מדינה יש סף משלה. הרמה הנפוצה ביותר שמותרת היא 0.08 אחוז. קחו בחשבון שהבדיקה מחמירה מאוד ושהשוטר הוא זה שמחליט.
 7. כבישי אגרה- בארה"ב יש לא מעט כבישי אגרה ולכן כדאי שיהיה ברשותכם מטבעות של 5, 10 ו-25 סנט. כניסה לניו יורק למשל תעלה 9.75 דולר, או 14 דולר בשעות השיא. כאן ניתן להתעדכן במחירי הכניסה לכל כביש.
 8. מחירי הדלק- מחירי הדלק בארה"ב זולים מאוד משמעותית לישראל, ועומדים על כ - 2 וחצי דולר בלבד לגלון. תוכלו להתעדכן כאן ברשימת המחירים המלאה
 9. שמרו על כללי הנהיגה והימנעו מדוחו"ת- אכיפת הנהיגה בארה"ב מוקפדת מאוד והדוחו"ת גבוהים ויכולים להגיע גם למאות דולרים. כמעט בכל הצמתים יש מצלמות והשוטרים פזורים ובוחנים את הנהגים לאורך כל הדרך, במיוחד בדרכים בין עירוניות אל תנסו "לגנוב רמזורים", הקפידו לעצור בתמרור עצור ושימו לב למהירות המותרת. הדוחות שתקבלו, אם תקבלו, יגיעו אחריכם לארץ עם קנס – אז חבל!
 10. שימו לב בפניות שמאלה! חשוב לדעת - בהרבה מהצמתים המרומזרים הפניה שמאלה מותרת רק לאחר שהרכב שהגיע מולכם חלף את הצומת, ולמרות שיש לכם או ירוק ברמזור. כמו כן ישנם צמתים רבים שבהם בכל ארבעת הכיוונים יש תמרור עצור ושם – מי שמגיע ראשון יוצא ראשון!
 11. הפניה ימינה ברמזורים מותרת גם אם יש עור אדום (בתנאי שנתתם זכות קדימה לרכבים שהגיעו לצומת לפניכם ולהולכי רגל החוצים את הכביש), אלא אם יש תמרור או שלט, שמורים במפורש אחרת.
 12. בנהיגה בלילה בכבישים מהירים באזורים כפריים –אתם עלולים להיתקל בבעלי חיים שחוצים את הכביש, בנהגים שיכורים (נפוץ בסופי שבוע), באנשים שהולכים בצד הכביש. סעו בזהירות.
 13. נתקלתם באוטובוס תלמידים העוצר בצד הדרך להורדת תלמידים? במידה והנהג מסמן לכם לעצור (בתמרור) - אסור בתכלית האיסור לעקוף אותו ויש להמתין עד לביטול העצור (על האוטובוס). זוהי עבירה חמורה שהעונש בגינה הוא שלילת רישיון וקנס של מעל 1000$.
 14. אם חלילה הייתם מעורבים בתאונה- החוקים דומים לחוקים בישראל ועליכם לעצור בצד הדרך ולהזעיק עזרה. במידה ויש נפגעים בנפש, או נזק חמור- ברוב המדינות נדרש להודיע על התאונה גם למחלקת התנועה של המדינה (DMV). במידה ואין נפגעים או נזק לרכוש (פרט לרכב שלכם) – קריאה למשטרה עלולה להוות עבירה על החוק. בכל מקרה אל תשכחו לצלם את זירת התאונה, לקחת פרטים מכל מי שבאזור ולדווח על כך בהקדם לחברת ההשכרה.
 15. כסא בטיחות - כל המדינות והטריטוריות בארה"ב (פרט לפלורידה ודרום דקוטה), מחייבות להושיב את הילדים ברכב במושבי בטיחות בהתאם לגיל, משקל וגובה. ברוב המקרים תינוקות יש להושיב על כסא בטיחות במושב האחורי עם הפנים אחורה; פעוטות במושב האחורי עם הפנים קדימה וילדים גדולים יותר על בוסטר. הקנס על אי הושבת ילדים ברכב בהתאם לחוק נע בין 10-500 דולר ובמדינות מסוימות אף מלווה הקנס בנקודות.
 16. סימנים על הכביש- הקווים לבנים משמשים להפרדה בין נתיבי תנועה באותו כיוון. קווים צהובים משמשים להפרדה בין תנועה המכוונת לכיוונים מנוגדים ואסור לעבור אותם. אם הקו הצהוב שבור (מקווקו) מותר לעבור אותו בזהירות.
 17. אם אתם חונים ברחוב, ודאו שקראתם את כל השלטים סביב המקום. בדרך כלל מצוין בהם כמה זמן מותר להחנות שם את המכונית. בחלק מהאזורים רק אנשים בעלי תו חניה מורשים לחנות (גם לא בתשלום) ובחלק מהאזורים אסורה החניה כלל. שימו לב למה שכתוב על השלט.
 18. ברוב המדינות בארה"ב אסור לעצור טרמפים, או להעלות טרמפיסטים. בחלק מהאזורים יש שלט המורה על האיסור (בייחוד באזורים של בתי כלא), אבל האיסור תקף לכל המדינה.
 19. פניות פרסה- רוב הכבישים הבינעירוניים בארה"ב הם בני שלושה או ארבעה נתיבים לכיוון אחד. פרסה מותרת בשטח אספלט ייעודי שנבנה באמצע שני נתיבים במרווחים קבועים והוא משמש רכבים משני הכיוונים. חשוב להאט לפני הכניסה לשטח הפרסה ובכל מקרה – זכות הקדימה היא לרכב המגיע מהכביש בין מספר הנתיבים הגדול יותר (4 או 5). לוקח קצת זמן וקצת מלחיץ בהתחלה, אבל מתרגלים...
 20. והדבר האחרון שאסור לעבור עליו! ניידת שמעוניינת לעצור אתכם בשעת נהיגה, "מתיישבת" לכם על הטמבון האחורי ומדליקה אורות מהבהבים בכחול ואדום ופנסים קדמיים מהבהבים. עליכם לעצור באיטיות בצד הכביש מעבר לשוליים (על הדשא) ובשום פנים ואופן לא לצאת מהרכב, אלא להמתין לשוטר שיגיע אליכם כשהידים שלכם על ההגה!!!

 

נסיעה נעימה ובטוחה!

 

יעדים בארה"ב

chip image השכרת רכב באוהיו chip image השכרת רכב באוקלהומה chip image השכרת רכב באורגון chip image השכרת רכב באיווה chip image השכרת רכב איידהו chip image השכרת רכב באילנוי chip image השכרת רכב באינדיאנה chip image השכרת רכב באלבמה chip image השכרת רכב באלסקה chip image השכרת רכב באריזונה chip image השכרת רכב בארקנסו chip image השכרת רכב בבוסטון chip image השכרת רכב בג'ורג'יה chip image השכרת רכב בדלאוור chip image השכרת רכב בדרום קרוליינה chip image השכרת רכב בוואיומינג chip image השכרת רכב בוושינגטון chip image השכרת רכב בהוואי chip image השכרת רכב בוויסקונסין chip image השכרת רכב בוורמונט chip image השכרת רכב בוירג'יניה chip image השכרת רכב בטנסי chip image השכרת רכב בטקסס chip image השכרת רכב ביוטה chip image השכרת רכב בלואיזיאנה chip image השכרת רכב במונטנה chip image השכרת רכב במיזורי chip image השכרת רכב במחוז קולומביה chip image השכרת רכב במיין chip image השכרת רכב במינסוטה chip image השכרת רכב במיסיסיפי chip image השכרת רכב במישיגן chip image השכרת רכב מערב-וירגיניה chip image השכרת רכב במרילנד chip image השכרת רכב בנברסקה chip image השכרת רכב בנוואדה chip image השכרת רכב בניו ג'רזי chip image השכרת רכב בניו המפשייר chip image השכרת רכב בניו-יורק chip image השכרת רכב בניו מקסיקו chip image השכרת רכב בפלורידה chip image השכרת רכב בפנסילבניה chip image השכרת רכב בצפון קרוליינה chip image השכרת רכב בקולורדו chip image השכרת רכב בקונטיקט chip image השכרת רכב בקליפורניה chip image השכרת רכב בקנזס chip image השכרת רכב בקנטאקי chip image השכרת רכב ברוד איילנד
>>לחץ להשוואת רכבים רכבים להשוואה/הסרה

הניוזלטר של Avis

הירשמו היום לניוזלטר של Avis וקבלו מבצעים, חדשות והטבות ישירות לפני כולם!

פריסת סניפים ארצית

ל Avis ישראל 31 סניפים להשכרה ומכירת רכב הפזורים בכל הארץ מנהריה בצפון ועד אילת בדרום.

לשיחה עם נציג
הכנס מספר טלפון ונציגנו יחזור אליך טלפונית בהקדם
אנא הזן מספר חוקי
יש לבחור שירות
תודה על פנייתך!
}