תמרורים

להלן תמרורים שאולי אינם מוכרים לך:

                         

         

לא לשכוח: :בדרום אפריקה נוהגים בנתיב השמאלי.

רישיונות

נהיגה בלי רישיון נהיגה ברשותך הינה עבירה על החוק ודא כי מסמכי ההשכרה והביטוחים של Avis תמיד איתך
בעת השכרת רכב בדרום אפריקה, רישיון נהיגה ישראלי לא תקף במדינה ודרוש רישיון נהיגה בינלאומי בנוסף. 

הגבלת מהירות

שטח עירוני – 37 מייל לשעה (60 קמ"ש).
כבישים בינעירוניים בעלי נתיב אחד – 62 מייל לשעה (100 קמ"ש).
כבישים בינעירוניים בעלי שני נתיבים – 75 מייל לשעה (120 קמ"ש).
כביש מהיר – 75 מייל לשעה (120 קמ"ש).

בעת השכרת רכב בדרום אפריקה יש לשים לב: 
תושבים רבים אינם מצייתים להגבלת המהירות ונוטים לנסוע במהירות מופרזת, צריך להיזהר מכך בעת נהיגה ובייחוד בצמתים.
מומלץ שלא לעשות כמוהם ולחרוג מהמהירות המותרת, קנסות על מהירות מופרזת עלולים להיות כבדים מאוד. 

הגבלת אלכוהול

0.05 ג' על כל 100 מ"ל של דם לנהגים רגילים. 
0.02 ג' על כל 100 מ"ל של דם לנהגים ותיקים.
נהגים מקומיים נוטים להתעלם גם מהחוק הזה ולנהוג בגילופין.
יש לחץ תמידי מצד התושבים על המשטרה לבצע יותר בדיקות נשימה ובאופן כללי להגביר את האפקטיביות של אמצעי הענישה על נהיגה בגילופין.

תקנות נוספות

אסור לדבר במכשיר סלולרי תוך כדי נהיגה.

חובה לחגור חגורות בטיחות מלפנים ומאחור. ילדים חייבים לשבת בכסא שמיועד להם בצמתים, רמזור אדום עם חץ לפניה שמאלה שמהבהב מסמן שמותר לפנות אבל בזהירות, תוך כדי הסתכלות ומתן זכות קדימה לרכב שבא ממול.

טיפים מועילים

מספרי חירום

משטרה – 1011.
אמבולנס – 1022.
מכבי אש – 10222.

תנאי כביש

אם השכרת רכב בדרום אפריקה, צריך לדעת שהכבישים הראשיים וכבישים בעלי שני נתיבים מתוחזקים ומוארים היטב אבל דרכים צדדיות לעומת זאת לא תמיד סלולות ומעטות מהן מוארות. מומלץ לדבוק בדרכים הראשיות במידה ואפשר. 
שכיח לראות חיות חוצות את הכביש באזורים הכפריים מכיוון שלרוב אין מעקה בשוליים. מדובר במגוון רחב של חיות החל מכלבים, בבונים ואנטילופות וצריך להיזהר בנסיעה שם. 

מחסומים צבאיים או משטרתיים

מחסומים הם דבר מאוד שכיח, אפשר להיתקל בהם הרבה בעת השכרת רכב בדרום אפריקה ואין צורך להיכנס לפאניקה. אם התבקשת לעצור, הכן את הרישיונות איתך ועקוב אחר ההוראות הניתנות. בסמכות המשטרה לבצע חיפוש ברכבך למען הזהירות אבל זו לא צריכה להיות סיבה לדאגה. 
בכל אופן, אל תעצור אף פעם בכל מחסום אחר שהוא לא צבאי או משטרתי או כדי לעזור לרכב שלצד הדרך, תאונות (אלא אם אתה מעורב בהן) או אם "גורמים לא רשמיים" סימנו לך לעצור. פשוט המשך בנסיעה ובמקרה וקיים ספק, דווח זאת בתחנת המשטרה בעיר הבאה שאליה תגיע.

נסיעה בעיר

בנסיעה בעיר, שמור על הדלתות ותא המטען נעולים. אל תשאיר חפצים בעלי ערך מוצגים על המושבים או על לוח המחוונים, שים אותם בתא המטען. אם יש ברכב מיזוג אוויר, השתמש בו במקום לפתוח חלון.
אם אתה צריך לדבר עם מישהו מתוך הרכב, פתח את החלון עד כדי חריץ בלבד ולא לגמרי. תוכל לראות רוכלי רחוב ניגשים למכוניות שעוצרות ברמזורים או בצידי הכבישים. אם מתעלמים מהם, הם ממשיכים הלאה. 

בעת תדלוק

רוב תחנות הדלק ממוקמות בערים וכמה מהן פועלות 24 שעות ביממה. רוב תחנות הדלק שמחוץ לערים מעתיקות את מיקומן למקומות מיושבים וצריך לדאוג שיש ברכב מספיק דלק לכל הנסיעה. אל תנסה לסחוב ברכב בקבוקים עם דלק רזרבי מכיוון שזה לא חוקי מחוץ לערים הגדולות.
ברוב תחנות הדלק יש מתדלקים שיבדקו את מצב השמן, מים והלחץ בצמיגים בנוסף לתדלוק ויצפו לקבלת טיפ. כרטיסי אשראי לא מתקבלים באופן גורף, אפילו בתחנות הגדולות שבערים וברוב המקרים התשלום יתבצע במזומן. 

חניה

בעת חניה ברחוב, החנה את רכבך בצד הכביש שעם כיוון התנועה.
באזורי תיירות אפשר להיתקל במקומיים שמציעים "לשמור על הרכב" תמורת כמה רנדים. קשה לדעת עד כמה בדיוק הם שומרים על הרכב אבל בשביל תמורת כמה רנדים בודדים אולי עדיף להשתמש בשרותם.

 

נרשמת לקבלת ניוזלטר של חברת Avis ישראל.