שאלות ותשובות

שאלות ותשובות בנושא השכרת רכב

האם הנהג הנוסף רשאי להחזיר את הרכב השכור?

בהחלט :) ככול שהנהג שמחזיר את הרכב נרשם כנהג נוסף.

האם ניתן להבטיח דגם ספציפי בזמן השכרת הרכב?

לא. ההזמנה היא לקבוצת רכב בלבד ולא לרכב מדגם מסוים.

האם ניתן לעשן ברכב השכור?

חל איסור על עישון בכל כלי הרכב השכורים. בסיום תקופת ההשכרה, הרכב השכור ייבדק ובמידה וימצאו סימני עישון (ניחוח עשן סיגריות, אפר במאפרות או ברכב וכיו"ב) על הלקוח יוטל קנס בגין כך.

האם בהשכרה בחו"ל קיימת חובת דיווח למשטרה במקרה של נזק לרכב השכור או גניבה?

מדינות מסוימות (כמפורט בתנאי ההשכרה הספציפיים לאותה מדינה), מחייבות מסירת דיווח למשטרה המקומית, בכל מקרה של נזק לרכב השכור (גם אם לא מעורב רכב צד ג'). כל מקרה של אי מסירת דיווח כאמור, יגרור חיוב במלוא הנזק ולא יחול כל פטור או כיסוי נזק.

מהי המדיניות לגבי ביטול הזמנה בחו"ל?

• דמי ביטול - בהתאם להוראות סעיף 14ג' לחוק הגנת הצרכן, הנך רשאי/ת לבטל את עסקת שכירות הרכב כמפורט בשובר בתוך ארבעה עשר (14) ימים ממועד הנפקת השובר אך לא פחות משני ימי עסקים, שאינם ימי מנוחה בישראל, לפני המועד הקבוע בשובר כמועד לקיחת הרכב. במקרה כזה, נהיה רשאים לחייב אותך בדמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% מסכום השובר, או 100 שקלים חדשים, לפי הנמוך מבניהם

• דמי אי הגעה - היה ומועד הודעת הביטול הינו פחות מ-24 שעות לפני המועד הקבוע בשובר (שעון מקומי במדינת לקיחת הרכב) כמועד לקיחת הרכב, או 72 שעות במדינות סקנדינביה, או היה ולא תגיע לקחת את הרכב השכור, תחויב בדמי אי הגעה ('no show fee') בסכום של עלות השובר במלואו או 350 שקלים חדשים כולל מע"מ, לפי הנמוך מבניהם.

• היה ומועד הודעת הביטול הינו פחות מ-72 שעות לפני המועד הקבוע בשובר (שעון מקומי במדינת לקיחת הרכב) כמועד לקיחת הרכב במדיניות איחוד האמירויות הערביות או היה ולא תגיע לקחת את הרכב השכור, תחויב בדמי אי הגעה ('no show fee') בסכום של עלות השובר במלואו.

לאן פונים במקרה של תקלת דרך בחו"ל?

בעת השכרת הרכב בחו"ל נמסרים ללקוח מספרי הטלפון של שירותי הדרכים המקומיים הרשומים גם ברכב ההשכרה הנמסר.

האם עליי להגיע עם שובר מודפס לסניף השכרת הרכב בחו"ל?

על השוכר להציג ולמסור בדלפק ההשכרה את שובר השכרת הרכב המודפס.

האם חברי מועדון Avis preferred זכאים לשדרוג במהלך השכרת רכב בחו"ל?

השדרוג לחברי המועדון הוא על בסיס מקום פנוי בלבד ואינו מובטח

האם אוכל להחזיר את הרכב ששכרתי בחו"ל בזמן מאוחר יותר, למרות שהתחייבתי להחזירו בשעה ספציפית?

בהשכרת רכב בחו"ל ניתן לאחר עד 29 דקות ביחס לשעת לקיחת הרכב – כל איחור מעבר לכך יחויב בעלות של יום השכרה מלא לפי תעריף מקומי פלוס תוספת עמלה בגין איחור (פר כל יום).

האם צריך להציג רישיון נהיגה בינלאומי בזמן השכרת הרכב בחו"ל?

• כל בעל רישיון נהיגה ישראלי, מחויב בהוצאת רישיון בינלאומי לפני היציאה לחו"ל, והצגתו בזמן איסוף הרכב. לא ניתן לנהוג במדינות זרות עם רישיון ישראלי בלבד.

• רישיון נהיגה בינלאומי נותן את הזכות לנהוג במדינות זרות בהתאם לדרגות רישיון הנהיגה, ומותנה בכך שיוצמד אליו רישיון ישראלי קבוע (פלסטיק) בתוקף.

car

תודה על פנייתך!

פרטייך נקלטו במערכת והועברו להמשך טיפול המחלקה.

משהו השתבש, אנא נסה שוב

רוצים שאחד מנציגנו יחזור אליכם?

השאירו פרטים מלאים וכבר אנחנו איתכם

כן, אשמח לקבל הטבות, עדכונים וטיפים חשובים למייל ולנייד מקבוצת UMI

נרשמת לקבלת ניוזלטר של חברת Avis ישראל.

* המימון יינתן בכפוף לתנאיו ושיקול דעתו של הגורם המממן. אי עמידה בפרעון ההלוואה או בהחזר האשראי עלול לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.